Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ

Wojciech Jeliński


puzonista - jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie puzonu dr Macieja Łakomego (studia ukończone z wyróżnieniem). Obecnie studiuje w Hochchule für Musik Hanns Eisler w Berlinie w klasie prof. Christharda Gösslinga. Swoją grę na puzonie doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych m. in. przez: James Miller, Jonas Bylund, Dietmar Küblöck, Christhard Gössling, Zdzisław Stolarczyk. Do dotychczasowych osiągnięć należą m. in.: wyróżnienie w konkursie "International Interpretative Wind Instruments Competition Brno" 2013, wyróżnienie w kategorii studentów uczelni muzycznych na IX Konkursie Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach 2012, II Nagroda w specjalność puzon na VIII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Etiuda 2011 w Szczecinie.

W Capelli Zamku Rydzyńskiego gra od 2009 i uczestniczył z nią m. in. w: uroczysty koncert z okazji otwarcia Konsulatu Honorowego w Żytomierzu (Ukraina), Polska Wigilia oraz Koncert Bożonarodzeniowy w Winnicy (Ukraina), Festiwal Kultury Łowieckiej Hubertus Spalski w Spale.

Gra w Capelli jest dla mnie okazją do poznania nowego repertuaru muzycznego, do wyruszania w różne trasy koncertowe (bliższe i dalsze) z moimi przyjaciółmi - muzykami.